Aplikácia

lemon a blueberry proteins

KROK 1

POSÚDENIE KONDÍCIE VLASOV

Pred začatím kúry je veľmi dôležité vykonať test mokrých vlasov, ktorý nám umožní posúdiť, či stav vlasov je vhodný pre proteínovú kúru. Ak sa mokrý vlas pod vplyvom ťahania zvlní, nie je možné pokračovať v procedúre. V tomto prípade je odporúčané použiť ošetrenie Coconut botox (Kokosový botox) alebo Pineapple botox (Ananásový botox), pretože vlas je v zlej kondicií. Po vykonaní ošetrenia botox je možné zopakovať test mokrých vlasov a zhodnotiť vhodnosť vlasov.

KROK 2

UMÝVANIE VLASOV

Umyte vlasy čistiacim šampónom, ktorý je súčasťou balenia. Šampón naneste rovnomerne na vlhké vlasy, jemne vmasírujte, kým sa nevytvorí hustá pena. Dôkladne opláchnite. V prípade potreby postup zopakujte. Šampón treba pred použitím dobre pretrepať. Vlasy umyjeme 1-2krát, kým cítime, že sa vlas otvoril. Ak je na vlasoch veľké množstvo produktov alebo sú mastné, na prvé umytie vlasov použite bežný šampón.

Po umytí vlasy vysušte pomocou uteráka a následne ich vysušte pomocou fénu na 90%.

KROK 3

MIEŠANIE PRÍPRAVKU (LEMON ALEBO BLUEBERRY PROTEINS)

Fľašu s proteínom je potrebné veľmi dôkladne premiešať (netrepať, ale prelievať zo strany na stranu). Proteínová tekutina, najmä v prípade Lemon Protein sa rozkladá a ťažšie zložky klesajú na dno, takže premiešanie produktu je nevyhnutné, aby produkt správne fungoval a kúra mala maximálny efekt. Lemon Proteins (Citrónové proteíny) a Blueberry proteins (Čučoriedkové proteíny) aj napriek rozdielu v konzistencii, je možné navzájom zmiešať v ľubovoľnom pomere. Zmiešanie sa odporúča najmä pre odfarbené a blond vlasy.

KROK 4

APLIKÁCIA PRÍPRAVKU

Produkt naneste rovnomerne na vlasy 1-2 cm od korienkov po celej dĺžke. Produkt dôkladne rozotrite a zapracujte ho do vlasov, pričom sa pokúste nevytvárať penu vo vlasoch. Ak sú končeky vlasov zničené, oslabené a jemné, tesne pred aplikáciou prípravku ich navlhčite sprejom viac ako zvyšok vlasov.

KROK 5

ČAS PÔSOBENIA

Na blond, melírovaných a jemných vlasoch nechajte prípravok pôsobiť 30 minút, pri normálnych a farbených vlasoch 40 minút a pri veľmi hustých a afro vlasoch 50 až 60 minút.

KROK 6

OPLACHOVANIE PREBYTOČNÉHO PRÍPRAVKU

Po uplynutí doby aplikácie jemne opláchnite prebytočný produkt z vlasov studenou alebo mierne letnou vodou iba v oblasti spánkov. Zdroj vody jedným rýchlym pohybom potiahnite od ucha k uchu, potom prebytočný prípravok odstráňte rukami a jednorazovým uterákom.

KROK 7

SUŠENIE

Vlasy vysušte na 100% bez použitia kefy. Mokré a vlhké vlasy NIKDY nežehlíme. Vlasy môžu byť počas sušenia a žehlenia silne zaťažené – je to normálny jav, ktorý zmizne po prvom umytí vlasov. 

KROK 8

ŽEHLENIE VLASOV

Po vysušení vlasy rozdeľte na veľmi tenké pramienky a veľmi pomaly a dôkladne vyžehlite prípravok, kým nebude lesklý. Minimálne 12-krát a maximálne 20-krát podľa potreby viď. tabuľka. Teplota a počet ťahov žehličkou sa prispôsobujú typu a stavu vlasov: Ak sa vlasy silno vlnia od korienkov, môžete vykonať 10 rýchlych ťahov 1 až 10 cm od korienkov.

Je potrebné použiť titánovú žehličku, čím sú platničky širšie, tým je práca efektívnejšia. Odporúčame žehličku Belleco, ktorá bola vytvorená a testovaná presne na tieto účely.

KROK 9

PRVÉ UMYTIE VLASOV

Prvé umytie vlasov je možné vykonať po 48 hodinách (odporúčame ho vykonať v profesionálnom salóne). Počas tejto doby nemôžete naniesť na vlasy žiadne stylingové produkty, je nevyhnutné udržiavať vlasy suché a nesťahovať ich pomocou gumičky. Vlasy treba dôkladne opláchnuť šampónom a kondicionérom bez obsahu sulfátov a silikónov. Ak sa produkt poriadne nevymyje z vlasoch, môže do ďalšieho umytia stuhnúť.

V situáciách, kedy vlasy nie sú príliš kučeravé a máme istotu, že prípravok bol správne zapracovaný do vlasu, je možné vlasy po kúre ihneď umyť. Je potrebné počkať 15 minút od skončenia žehlenia vlasov a následne umyť hydratačným šampónom Belleco, potom naneste hydratačnú masku Belleco, nechajte 5 minút pôsobiť, opláchnite a vysušte vlasy fénom. Pri správnom prevedení by mali byť vlasy rovné bez akýchkoľvek úprav. Odporúčame umývať vlasy ihneď po kúre, najmä s použitím Blueberry proteins (Čučoriedkové proteíny) – proteínov s fialovým pigmentom, aby nedošlo ku neželanej pre-pigmentácii svetlých vlasov.

Ak sa rozhodnete umyť si vlasy 48 hodín po procedúre, je veľmi dôležité túto dobu nepredlžovať a nevystavovať vlasy prípravkom dlhšie ako 48 hodín.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Klient by mal byť informovaný, že látky zapracované do vlasov sú termoaktívne, čo znamená, že je nevyhnutné aktivovať pôsobenie látok pod vplyvom tepla. Preto je dôležité, aby sa po procedúre vlasy vysušili teplovzdušným fénom. Aby sa predĺžil efekt vyrovnania vlasov, je odporúčané používať Belleco ampulky s výživným proteínom raz za 2-3 týždne. Farbenie vlasov je možné vykonať vždy 5 až 7 dní po proteínovej kúre. Zosvetľovanie vlasov do značnej miery ničí priaznivý efekt proteínovej kúry, preto odporúčame najskôr zosvetliť vlasy a približne po 2 týždňoch po zosvetľovaní spraviť proteínovú kúru pre dosiahnutie želaného efektu.

starostlivosť o vlasy po ošetrení

Domáca starostlivosť po proteínovej kúre je dôležitá. Pri správnej starostlivosti môže kúra vydržať až 10 mesiacov. Používanie šampónov a kondicionérov s nevhodným agresívnym zložením, prípadne používanie čistiacich šampónov výrazne skracuje a ničí účinok kúry.